Anasayfa / Internet / Google News Haber Sistemi
google news

Google News Haber Sistemi

Internet kullanıcılarına birçok alanda hizmet sunan google, insanların hızlı bir şekilde haberlere ulaşmasını sağlayan google news haber servisi ile milyonlarca kişiye haber akışı sağlamaktadır. Google internet üzerindeki onlarca farklı gazete ve web sitesindeki haberleri tek bir çatı altında toplayarak, kullanıcıların site site gezmesine gerek kalmadan güncel haberlere ulaşmasını sağlar.

Google News ile Haberleri Nasıl Takip Edebilirim?

Google News, google arama motoru ile senkronize olarak kullanılmaktadır. Arama motoruna google news yazarak yada http://news.google.com.tr/ adresine girerek bu servise ulaşabilirsiniz. Siteye girdiğinizde içeriğin kategoriler halinde listelendiğini göreceksiniz.

google news
Google News Anasayfası

Bir haber sisteminin binlerce farklı kaynaktan, tamamen tarafsız, özgün içerikleri hızlı bir şekilde sunabilmesi kullanıcıların ilgisini çekmeyi başarmıştır.

Google News ile Eski Haberlere Ulaşmak Çok Kolay.

Google News ilk olarak 2002 senesinde hizmete sunulmuş, bundan sonraki seneler içerisinde bu hizmet hiç aksamadan devam etmiş ve zamanla da kendisini güncellemiştir. İsteyen kullanıcıların spesifik bir tarihte yayınlanmış olan haberlere ulaşabilmesi mümkündür.  Eski yıllara ait haberlerin tümü arşivlenmekte ve arandığında News Archive Search servisi ile, bu verilere hızlı bir şekilde ulaşılmaktadır.

Haberleri Özelleştirmek Artık Mümkün.

Ülkemizde birçok insan tarafından kullanılan Google News, kullanıcılarına sağladığı kişiselleştirme tercihleri ile de beğeni kazanmaktadır. İstenilen ülkenin haberleri, o ülkede kullanılan dil seçenekleri ile sunulmaktadır. Aynı zamanda, internet kullanıcısının konumuna göre de haber akışı sağlanması, insanlara hemen yanı başlarında gerçekleşen ve haber niteliği taşıyan olayları takip edebilme imkanı sunar. Ya da sadece takip edilmek istenen köşe yazarı, editör veya haber kanalı çerçevesinde de tercihler genişletilebilmektedir.

Sitemi Google News Üzerine Nasıl Kaydettirebilirim?

İnternet üzerinden yayın yapan haber içerikli bir web sitesinin google news’e kayıt yaptırması son derece kolay bir işlemdir. Bu çerçevede öncelikle haber sitesinin içeriğinin beklentilere uygun olup olmadığının araştırılır. Bu noktada en önemli kriter ise haber sitesinin bağımsız ve içeriğinin özgün olmasıdır. Bunun yanı sıra sitenin, en az bir yıl aktif olarak yayın hayatına devam ediyor olması gerekir. Haber sitesinin kendisine has bir sitemap ve online bir editör listesine sahip olması da önemli diğer kriterler arasında yer almaktadır. Yukarıdaki koşullar sağlandığında en geç 4 hafta içerisinde, web sitesi google news’e eklenir.

İlginizi Çekebilir!

voip nedir

Voip Nedir? Nasıl Kullanılır?

Voip yurtdışında sıklıkla kullanılan fakat ülkemizde halen yaygın bir kullanıma sahip olmayan yeni bir teknoloji …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.