Anasayfa / Hakkımda

Hakkımda

Neden ülkemizin bilgisayar yazılımı, programlama, oyun ve işletim sistemi alanlarında yeterince üretken olmadığını hiç düşündünüz mü? Programlama insanlara etkin düşünmeyi, analizi, sorunlarla başa çıkabilmeyi, diğer insanlarla birlikte çalışmayı, üretken olmayı öğretirken, neden bu kadar az kişi programlamayla ilgileniyor?

Bu siteyi kurma amacımı yukarıda ki iki soruyu düşündüğümde bulduğum cevapları, okuduğunuzda daha iyi anlayacaksınız.

Ülkemizde ne yazık ki programlama eğitimine yeterince önem verilmiyor. Öğrenciler liseye ve üniversiteye girebilmek için gerekli derslere odaklanmak zorunda oldukları için, programlama kelimesinin anlamını bile bilmeden Bilgisayar Mühendisliğine girmiş oluyor. Bilgisayar bilimlerinden her biri üzerinde yıllarca çalıştıktan sonra uzmanlaşılan, sürekli gelişen ve değişen, diğer bilişim kollarıyla ilişkili sektörler. Bu nedenle öğrencilerimiz üniversiteden, lisede öğrenilmesi gerekilen temel konuları öğrendikten sonra mezun oluyorlar. Buda dünya çapında yazılım ve uygulama geliştirmek için yeterli değil.

Bu blog programlama ve web tasarıma ilgi duyan gençlere başlangıç seviyesinde bir kaynak olma niyetiyle kurulmuştur. Sadece ileride bilgisayar bölümünde okumak isteyenler için değil, hobi olarak bu işle uğraşanlar için de anlaşılır olabilmesi için sade bir dil kullanılmıştır. Umarım faydalı olur.

Kutlay Işık