Anasayfa / Haberler / Larry Ellison Oracle CEO’luğundan Ayrılma Kararı Aldı
oracle larry ellison

Larry Ellison Oracle CEO’luğundan Ayrılma Kararı Aldı

Dünyanın en büyük yazılım şirketlerinden Oracle’ın kurucusu ve CEO’su Larry Ellison görevinden ayrılma kararı aldı. Larry Ellison, 1977 yılında kurulan Oracle şirketinin bugüne kadarki tek CEO’su olma özelliğini taşıyordu. CEO olarak onun yerini, Safra Catz ve Mark Hurd birlikte dolduracaklar. Catz üretim, mali ve hukuki fonksiyonları idare ederken, Hurd satış, hizmet ve küresel iş birimlerini yönetecek. Ellison CEO olarak görevinden ayrılsa da, şirket yönetim kurulu başkanı ve CTO (teknoloji sorumlusu) olarak şirketin bir parçası olmaya devam edecek.

Şirketten yapılan açıklamalarda, Ellison’ın ürün mühendisliği, teknoloji geliştirme ve strateji planlama gibi konulara daha fazla odaklanmak istemesi üzerine tamamen kendi isteğiyle görevden ayrıldığı belirtilmesine rağmen. Kişisel serveti ile dünyadaki en zengin 10 işadamından biri olarak gösterilen Ellison’ın yaşı itibarı ile daha pasif görevlerde yer almak istediği söylentiler arasında.

Daha önce Oracle şirketini duymayanlar için. Oracle dünyanın en büyük ikinci yazılım firması olarak faaliyet gösteriyor. Şirket 100000’in üzerinde çalışanı ile, dünya üzerinde 150 farklı ülkede hizmet veriyor. Oracle şirketi önceleri sadece veritabanı yazılımları ile bilinse de, son yıllarda yaptığı satın almalar ile hizmet sunduğu alanları genişleterek, birçok alanda yazılım çözümleri sunmaya devam ediyor.

İlginizi Çekebilir!

android depolama

Android Telefon ve Tabletlerde Boş Alan Açma

Android telefon veya tablet kullananlar bilirler bu cihazların belki de en büyük sorunu sınırlı hafıza …


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.